Haber

Konyaaltı Sahil Projesinde yaz sezonu hazırlığı başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahili’nde yaz hazırlıklarını yapıyor. Kış aylarında fırtınadan olumsuz etkilenen bölgelerde kapsamlı bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na bağlı Kıyı Yapıları Şube Müdürlüğü, kentin en değerli buluşma noktası Konyaaltı Sahili’nde yaz öncesi bakım ve onarım çalışması başlattı. Kış aylarında yaşanan fırtınalardan yoğun olarak etkilenen Konyaaltı Sahili’nde gruplar, plaj elemanları, merdivenler, rampalar, tuvaletler, soyunma kabinleri, duşlar ve cankurtaran kulelerinde yenileme ve onarım çalışması yapıyor.

PLAJDA AĞIR İŞLER DEVAM EDİYOR

Konyaaltı Sahili’nde bulunan 900 oturma biriminin metal ve ahşap yüzeylerinin bakımları ve boyaları yapılmıştır. 5000 m2 ahşap zemin boyandı ve onarıldı. Sahil boyunca toplam 15 farklı tipte 3.700 aydınlatma direğinin boya ve bakımları devam ediyor. Ayrıca vatandaşların denize ulaşımını sağlayan yaklaşık 25 merdiven ve rampa da onarılarak güvenli ve aktif hale getirildi. Büyükşehir grupları da çalışmalar kapsamında Konyaaltı Sahili’ne yeni tuvaletler yerleştiriyor. İhtiyaç duyulan alanlara 4 yeni tuvalet yapılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu