Ekonomi

TAI’den 3 kritik proje! İmzalar resmen atıldı

Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde, savunma ve teknoloji alanında öne çıkan TUSAŞ Motor Sanayi AŞ’nin (TEI) yürüteceği STRING, EUTECTIC ve AMETHYST projeleri için imza töreni düzenlendiği bildirildi. .

TÜRK TEKNOLOJİ DEVİ TAI’DEN 3 YENİ PROJE

TEI’den yapılan açıklamada, “2023 Yılında Başlayan Ar-Ge Projeleri İmza Töreni”nin Savunma Sanayii Başkanlığı Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada TEI’nin havacılık motoru modüllerinde kullanılan kritik ekipmanların geliştirilmesine yönelik 3 yeni proje üzerinde çalışacağı kaydedildi.

İŞTE STRİNG, ÖTEKTİK VE AMETİST PROJELERİ…

SICİM projesi kapsamında havacılık motorlarının sıcak bölge türbin modüllerinde kullanılmak üzere seramik elyaf ve seramik matrisli kompozit malzemenin geliştirilmesi, ÖTEKTİK projesi ile uçak motorlarının sıcak bölge türbin modüllerinde kullanılmak üzere seramik matrisli kompozit malzemenin geliştirilmesi. AMETİST projesi ile havacılık motorlarında alüminyum alaşımı ve nikel bazlı üstün alaşımlı metal kullanılacak. Amacın matris kompozit malzemelere yönelik prosesler geliştirmek olduğu belirtildi.

Projelerin imzaları, TEI adına Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. Haluk Görgün, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, Türk Silahlı Kuvvetleri, akademi ve sektör temsilcilerinin katıldığı törenle görevden alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu