Haber

8 yaşındaki kız, elmas zengini ailesinin servetini reddetti! Olay kadar nedeni de garip.

Hindistan’ın en zengin mücevher şirketinin sekiz yaşındaki kızı Devanshi Sanghvi, ailesinin tüm servetinden vazgeçti. Büyük yankı uyandıran olay, küçük kızın Jain inancına bağlı katı bir mezhep içinde rahibe olarak kabul edilmesinden kaynaklandı. Hintli bir kredi derecelendirme kuruluşu olan ICRA’ya göre Sanghvi, ailesinin 5 milyar rupi (61 milyon $) değerindeki servetinden vazgeçti.

TÖREN İLE BAŞLADI

Küçük kızın ailesi de şiddeti, katı vejetaryenliği ve tüm canlılara sevgiyi vaaz eden küçük bir Hint dini olan Jain inancının üyeleridir. Yerel basında paylaşılan fotoğraflara göre Sanghvi, yeni görevine bu hafta tapınakta 4 günlük bir törenle başladı.

AĞIZI KUMAŞ İLE KAPATIRLAR

NTV’deki habere göre, Jainizm’in Hindistan’daki çok sayıda zengin ticaret topluluğundan 4 milyondan fazla takipçisi var. Takipçiler katı bir vejetaryen diyete bağlı kalıyor ve bazı keşişler ve rahibeler böcekleri yutmalarını önlemek için ağızlarını bezle kapatıyor.

AŞIRI ORUÇ GELENEĞİ NEDENİYLE ELEŞTİRİLİYORLAR

Din, özellikle ölene kadar oruç tutma geleneği nedeniyle, bazı ritüel uygulamaları nedeniyle eleştirildi. Haydarabad’da 13 yaşındaki bir kız çocuğu, günde sadece iki kez ılık su içmesine izin verildiği iki ay boyunca oruç tutarken 2016 yılında komaya girdi ve öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu