Haber

CHP’den ‘Bülent Ecevit’ ismine ret

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nde eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in adı ilçedeki bir sokağa verildi. AK Partililerin oy birliği ile kabul edilen önerge CHP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi.

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nde 2023 yılı oturumları tamamlandı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlık ettiği Ocak ayı toplantısında gündemdeki 15 madde iki oturumda görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda, ilçe sakinlerinden İsmet Ercan’ın merhum Başbakan Bülent Ecevit’e ilçedeki sokaklardan birine adını vermesi için yaptığı dilekçe görüşüldü. Komite raporu doğrultusunda Çiftlik Mahallesi 3070 Caddesi’nin ‘Bülent Ecevit Caddesi’ olarak değiştirilmesi CHP’li üyelerin aleyhte, diğer üyelerin olumlu oyu ile mecliste oy çokluğu ile kabul edildi. Bir başka vatandaşın da talebi olan Barbaros Bulvarı üzerinde bulunan köprünün adı Boraltan Köprüsü olarak değiştirildi ve oybirliğiyle kabul edildi.

TBMM’de kapalı oyla yapılan seçimde Denetim Kurulu üyeliğine Murat Elgin, Ayşe Ertuna, Fatih Yılmaz, Reşat Mengüverdi ve Abdurrahman Tutuğ seçildi. Bir diğer gündem maddesinde Çiftlikköy Belediyesi Spor Kulübü ve Sultaniye Spor Kulüplerine yardımda bulunuldu. Meclis, 400 bin TL alan Çiftlikköy Belediyespor Kulübü’ne 420 bin TL, 80 bin TL olarak teklif edilen Sultaniyespor’a ise 100 bin TL nakdi yardım yapılmasına oybirliğiyle karar verdi.

Çiftlikköy Belediyesi Sicili’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi İşlem Birimi’nin müdürlük olarak görev yapması talebi ve ilgili yönetmeliğin kabulü de mecliste oylandı. – YALOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu