Haber

Tosya’da yapılacak dev spor kompleksinin arazi devir işlemleri tamamlandı.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yapılacak. sporDönem sözleşmesinin imzalanması ile birlikte kompleksin yapılacağı yerin satın alma süreci tamamlandı.

Tosya Belediyesi kuracağı sporla gençleri sporla buluşturacak. Proje hazırlıkları devam eden tesisin kurulacağı yer için zaman sözleşmesi imzalandı. Kastamonu Valiliği’nde düzenlenen imza töreninde, Kastamonu Valisi Avni Çakır ile Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil süreli sözleşmeye imza attı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, “Bugün ilçemize değerli bir hizmeti daha kazandırmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Uzun yıllardır atıl durumda olan Tosya Yem Gıda Sanayi tesisi ilçemize çok değerli katkılar sağladı. ilçe ekonomisi.Bu imza ile ilçemiz için çok değerli bir projenin başlangıcındayız.Biliyorsunuz ilçemiz genç ve dinamik bir nüfusa sahip.Geleceğimizin bu genç nüfusta olduğunu biliyor ve inanıyoruz.Bu çerçevede gençlerimizin sportif faaliyetlerini gerçekleştirerek geleceğe güvenle yürümelerini sağlamak amacıyla Tosya Belediyesi tarafından 55 milyon TL ihale bedeli ile ihale edilecek 1.200 kapasiteli spor kompleksi için her şey sağlanacaktır. seyircili, 10 farklı branştan sporun yapılabileceği ve ilçe sporuna önemli katkı sağlayacak salonları hazırladık. Spor Kompleksi tesisi imalat ihalesini hızlı bir şekilde yaparak ilçemizde hizmete açtık. Kastamonu Valimiz Sayın Avni Çakır ile imzalanan imza protokolünün ardından hızla planlama çalışmalarımıza başlayacağız ve inşallah şehrimizde kalıcı bir eser daha bırakacağız.” – KASTAMONU

camas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu