Teknoloji

Elden Ring’in Steam Fiyatı Bir Kez Daha Yükseldi

Elden Yüzüğü‘ile ilgili Buhar fiyat artışı yetmez. Zaman içinde 4 kat artan oyunun fiyatı bir kez daha yükseldi. Peki yeni Elden Ring’in fiyatı ne kadar? Detaylar burada.


İlginizi çekebilir:  Dying Light Steam Fiyatı Arttırıldı


Eskiden gündeme gelen bir oyun görünce şaşırırken, artık yükselmeyen bir oyun görünce şaşırdık. Para birimimizin değer kaybetmesi ve Steam mağazasının dolar kurunu güncellemesiyle birlikte bu dönemde oyunlar bizden hızla uzaklaşmaya devam ediyor.

Elden Ring’in Buhar Fiyatı Yeniden Yükseldi

Elden Ring, geçtiğimiz günlerde Dying Light ve Disney oyunlarına yapılan aşırı zamların ardından Bandai Namco Entertainment cephesinde fiyat artışlarıyla el sallamaya başladı. Beklendiği gibi FromSoftware tarafından geliştirilen oyunun fiyatı da yükseldi. Bir süre önce standart versiyonu 699 TL olan Elden Ring şimdi 999 TL. Deluxe versiyonu 1299 TL idi.

Ancak bunların bile genel olarak daha düşük seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi oyunun yurt dışı fiyatı 59.99 dolar ama ülkemizde artan fiyatların 37 dolara tekabül ettiğini söyleyelim. Yani ortada 23 dolarlık bir fark var ama yaz indirimi öncesi duyduğumuz Steam mağazasında kur güncellemesi söylentileri çıkması durumunda nelerle karşılaşacağımızın bir nevi işaretiydi diyebiliriz.

Bahsi geçen söylenti sonrasında dolar kuru güncellemesinin Steam Yaz İndirimi 2023’ten sonra yapılması beklense de şimdilik rastgele bir gelişme olmadı. Ancak bu durum, oyunlarını mağaza üzerinden satan yayıncıların da dikkatini çekince çıkışlar önerilen oranın üzerine çıkmaya başladı. Önümüzdeki dönemde diğer birçok oyun için de bu şekilde fiyat artışları görmenin kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyelim. Yani henüz fırsatınız varken bütçeniz dahilinde gözünüze kestirdiğiniz oyunları bir an bile düşünmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu